1 liter házi tej
fél kg túró
7 dkg vaj
1 kk só
1 kk szódabikarbón
A tejet és a túrót forrásig hevítjük, majd leszűrjük és belerakjuk a vajat, a sót és szódabikarbónát. Lassú tűzön kevergetve kb.7-10 perc alatt sűrű krémmé “főzzük”.
Tálkába tesszük, és másnapig hűtőbe tesszük. Ha megdermedt, lehet szeletelni és reszelni is.
Jó étvágyat kívánok!
Tipp / megjegyzés:
42 dkg sajt lett belőle.
Magasfalú edény forró vizbe állítva A csalánt mákdarálóval pépesíteni Olivaolaj és csalán az edénybe, 1 óra hosszat melegíteni kis fokozaton. Csak melegíteni!!! Készen sötétzöl...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 evőkanál vajat olvassz fel egy edényben, és pár percen keresztül futtasd meg benne a rizst. Ezután öntsd fel a tejjel és a tejszínnel, add hozzá a cukrot és a vaníliarúd kikap...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű