Családireceptkönyv.hu

Kalácstekercs,(sütőm titka)


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


mmm

Elkészítés:


Kalácstekercs,ami eredetileg kenyértekercs lett volna.A megkelt,kevésbé édes kalácstésztát téglalap alakúra nyújtom,megkenem olajjal.Teszek rá egy réteg hajszálvékonyra szelt sajtot,egy réteg prágai/bármilyen sonkát,apró kockákra metélt lilahagymát,két kanál kukoricakonzervet,egy-egy búbozott evőkanálnyi,kockákra metélt piros és zöld paprikát,egy háromszög kenősajtot szintén kockázva.Ráreszelek két kanálnyi kemény sajtot,picit borsozom,sózom,feltekerem,mint a bejglit.Megszurkálom,lekenem vajjal,félórát kelesztem,előmelegített sütőben megsütöm.Amint kivettem a sűtőből,lekenem olajjal és lerakarom.Szeletelés előtt teljesen kihűtöm.Puha,laktató,finom smile hangulatjel
Kalácstekercs,ami eredetileg kenyértekercs lett volna.A megkelt,kevésbé édes kalácstésztát téglalap alakúra nyújtom,megkenem olajjal.Teszek rá egy réteg hajszálvékonyra szelt sajtot,egy réteg prágai/bármilyen sonkát,apró kockákra metélt lilahagymát,két kanál kukoricakonzervet,egy-egy búbozott evőkanálnyi,kockákra metélt piros és zöld paprikát,egy háromszög kenősajtot szintén kockázva.Ráreszelek két kanálnyi kemény sajtot,picit borsozom,sózom,feltekerem,mint a bejglit.Megszurkálom,lekenem ajjal,félórát kelesztem,előmelegített sütőben megsütöm.Amint kivettem a sűtőből,lekenem olajjal és lerakarom.Szeletelés előtt teljesen kihűtöm.Puha,laktató,finom :-)
Mégsem tetszik ·
Rajtad kívül további 10 személy kedveli ezt.

Ronika de Smid Hűűű,de guszták!!! Egyszer én is kipróbálom!!!
január 28., 14:54 · Tetszik · 1

Lívia Futo Gálfi Köszi,Ronika.Legközelebb kenyértésztából fogom csinálni,de ma nix energia.
január 28., 15:09 · Tetszik · 1

Farkas Erika Ez biztos étlapra kerül:))
január 28., 15:30 · Tetszik · 1

Lívia Futo Gálfi Erika,nagyon finom!
január 28., 15:32 · Tetszik

Farkas Erika Ha nem kalàcstésztàból készíted,bàrmilyen kenyértésztàból jó?Bocsi,de még ilyet sem készítettem még!
január 28., 15:36 · Tetszik · 1

Lívia Futo Gálfi Igen! De igazából nem túl nagy a különbség Fött füstölt csülköt szoktam kenyértésztában sütni.A kalácstészta a következő:50 dk liszt(fele rétes,fele sima) 1 csipet só.1 dc tejben 1 csapott kanál cukorral felfuttatok fél kocka élesztőt.Beleütök 1 tojást.Ráöntöm a sós lisztre.Annyi tejjel dagasztom,hogy ne legyen lágy.Amikor kész,beledagasztokb 50 ml étolajat.Lisztezem,kelesztem.

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Péksütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Életkenyér
Életkenyér

Az élesztőt cukros tejben felfuttatjuk. Bedagasztjuk a hozzávalókkal. Alaposan kidolgozzuk. 30 perc kelesztés 17 részre osztjuk. 4 részt további 2 részre osztjuk Gömbökké form...

Elkészítési idő: 160 perc
Nehézség: Közepes
share
Avatar A legegyszerűbb és legfinomabb kenyér
A legegyszerűbb és legfinomabb kenyér

Az élesztőt elkeverjük a langyos vízben, ezzel az élesztős vízzel fakanállal, mint a nokedlit, elkeverjük a lisztet. Mikor az összes liszt elkeveredett, kicsit kézzel megigazítjuk,...

Elkészítési idő: 1óra 45 perc
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Krilla
Cirokos cipó
Cirokos cipó

Tegyél a sütőbe egy kis (hőálló!) tál vizet és melegítsd elő 180 fokra. A bolhafűmaghéjat, sót, olívaolajat, almaecetet keverd össze 300g vízzel egy mérőpohárban. Mérd egy keverő...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk