700 g finom liszt
300 ml tej
25 g élesztő felfuttatva 100 ml tejben pupós tk cukorral
1 tojás
1 ek só
50 g olvasztott ráma
Nem az egész tejbe rakom a sót
Mehet liszt 1/3
tojás
Liszt 1/3
Élesztős tej
Liszt dagasztom és ha kell mehet bele még a maradék tej
Mikor majdnem kész akkor adom hozzá az olvasztott vajat jól kidagasztom!
Töltelék
Bármilyen felvágott ki mit szeret
Reszelt sajt
Meg kelt tésztát ketté veszem
Kinyújtom téglalapokra vágom... töltöm jól összenyomkodom a szélét
Meleg nemhasznált olajban kisütöm!
Jóétvágyat!!!
Sima kelt tészta csak nem édes hanem sós!
Én már nem mérek így csak kb értékek lesznek de mindig nézem a tészta milyen puha egy közepesen lágy tésztának kell lenni ami nem ragad a kezünkhöz!
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1595052754068906&id=1441657312741785&st=14
1. A sajtot egy -két órára betesszük fagyasztóba , így sokkal könnyebben lehet reszelni, majd egy tálba lereszeljük. 2.Hozzáadjuk a liszt keveréket és a tojást. 3. Először kaná...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
1. A vöröshagymát felkockázzuk, összevágjuk a sárgarépát, a zellerzöldet és a petrezselyemzödet. 2. Az olajon megpirítjuk a darált húst, hozzáadjuk a zöldségeket és a paradicsompü...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Könnyű
Egy nagyobb tepsit kiolajazok es lerakom szeletelt kenyerekkel Lehetoleg ugy,hogy ne maradjon ures resz Elkeszitem a pizza szoszt A hagymat oljban megdinsztelem,felontom keves v...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes