400 gramm liszt
5 evőkanál zsír vagy olíva olaj/étolaj
egy teáskanál só
2-2,5 dl víz
A lisztet a sóval egy nagy tálba öntöm. Hozzáadom a zsiradékot és elmorzsolom a liszttel. Beleöntök 2 dl vizet, és összegyúrom. Néhány percig kell csak gyúrni, míg ruganyos és sima felületű nem lesz, ehhez, ha kell, hozzáadom a maradék vizet.
Tizenkét gombócra osztom, és lisztezett deszkán olyan vékonyra nyújtom, amennyire csak tudom. Az az igazi, ha a tenyeremre fektetve kissé átlátszó lesz. Közepesen forró serpenyőben oldalanként egy-egy perc alatt sütöm meg őket. Akkor jó, ha barna foltok jelennek meg a felszínén.
Az aranygaluska tésztájához a lisztben elkeverem a sót, a kristálycukrot, hozzáadom a 2,5 dl tejben elhabart tojássárgát, és az 5 evőkanál olvasztott Ramát. Az 1 dl cukros tejben f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól kidolgoztam,hagytam kicsit kelni,majd középen jó mélyen bevágtam és ízlés szerint pakolható pl: sajttal, fokhagymás tejföllel és házi füstölt sonkával Sütés 200 fokon kb 20 pe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szárazanyagokat és a tojást, olajat, cukrot külön keverjük össze, majd az egészet keverjük össze, és adjuk hozzá a köménymagot. Kizsírozott sütőben süssük meg kb. 200 fokon.
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű