50 dkg liszt
15 dkg BL 80-as liszt
3 dkg élesztő
3 kk.só
1 kk.cukor
1 kk.aszkorbinsav
kb. 4 dl víz
Dagasztani, duplájára keleszteni. Közben 20 perc után kissé átgyúrni, jót tesz a tésztának. Ha szép hólyagosra kelt, kiborítom, 10 dkg darabokra vágom, egyenként gömbölyítem őket. 10 percig pihentetem, majd formázom a zsemléket. Minden gombócot a tenyerembe veszek, a szélét a közepe felé húzom, miközben forgatom is a tésztát a kezemben. Érezni lehet, mikor már szép gömbölyű, feszes.
Hagyom a tésztát megint duplájára kelni, ez akár 1 óra is lehet, de hideg időben ennél is.
Lespiccelni,alája vizes edény.
200-220 fokos sütőbe. 20-25 perc
220 fk 15-20 perc
lisztet, sót, cukrot egy tálba mértem és kanállal összekevetem, hozzáadtam a porélesztőt majd megint összekevertem. Beleöntöttem a langyos vizet és elkezdtem dagasztani a tésztát....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 dl langyos tejbe tesszük a kávéskanál cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. Egy tálba tesszük a lisztet, sót, olajat a maradék langyos tejet és a felfuttatott él...
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű