1 kg liszt
1 élesztő
1 kanál cukor
2 kanál só
2 dl olaj
6 dl tej
A lisztben elmorzsoljuk az élesztőt, belekeverjük a sót és cukrot, majd hozzáadjuk az olajat és a tejet.
Összegyúrjuk és 4 cipót készítünk belőle, 1 órát pihentetjük.
Ez az egyszerűbb recept. Aki használ öregtésztát, annak természetesen azzal ajánlom ezt a péksüteményt is. 20-25 dkg öregtészta kell hozzá, de az élesztőt így csökkenteni kell 1-1,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást összekeverjük a vízzel, a citromlével és a töpörtyűkrémmel. Hozzáadjuk a lisztkeveréket. Egynemű tésztává keverjük. 15 percre hűtőszekrénybe tesszük. Átgyúrjuk, majd két s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
tej =>gyúr hogy könnyen nyújtható legyen .. 1 órát keleszt, nyújt szaggat ,süt ...!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű