1 tekercs friss pizza tészta (Tante Fanny), 12szelet vékony sonka, 12 szelet vékony sajt ; a mázhoz: 8 evőkanál vaj, 2 evőkanál barna cukor, 1 evőkanál Worcestershire szósz, 1 evőkanál dijoni mustár, 1 evőkanál mák
A sütőt 175 fokra előmelegítjük. Egy sütő tepsit olajjal kikenünk vagy sütőpapírral kibélelünk.
A pizza tésztát egy nagy vágódeszkára vagy tiszta munkalapra tesszük.
Egyenletesen befedjük a sonkaszeletekkel.
Betakarjuk a sajtlapokkal.
A hosszabbik oldaláról szorosan feltekerjük. 1-1,5 cm-es szeletekre vágjuk.
A tekercseket az előkészített tepsibe tesszük.
Egy lábasban közepes lángon melegíteni kezdjük a mártás hozzávalóit, közben habverővel kevergetjük.
Amikor már sima, olvadt máz lesz belőle, egyenletesen elosztva a tekercsekre öntjük.
(Ha később szeretnénk megsütni, tegyük a hűtőbe.)
Az előmelegített sütőbe tesszük és kb. 20-25 perc alatt megsütjük.
A két db sárgarépát és a fehérrépát is – nagy lyukú reszelőn lereszelünk. A zellerszárat apróra daraboljuk. Egy nagy fej hagymát kevés olajon megdinszteljük, rátesszük a húst, amit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit egy kicsit elősütöttem, majd beletettem egy zsírozott tepsibe. Sóztam, borsoztam és megszórtam aprított petrezselyemzölddel. A szalonnát kisebb darabokra vágtam és rát...
Elkészítési idő: 1,5-óra Nehézség: Közepes