45 dkg teljes kiőrlésű liszt
egy marék zabpehely
csipet só
1 tk szódabikarbóna
2 dkg vaj
1 dl melasz (cukorhelyettesítő)
Először is 170 fokra előmelegítjük a sütőt,fontos,hogy ez legyen az első lépés!!! Ezután 45 dkg teljeskiörlésű lisztet,egy marék zabpehellyel,egy csipet sóval,1 teáskanál szódabikarbónával elkeverünk. 2 dkg vajat felolvasztunk,majd belekeverünk 1 dl melaszt( ez ugye cukor,én helyettesítem valamivel) A száraz hozzávalókhoz hozzáöntjük a cukros vajat,plusz 2 dl tejet,2dl írót! Összegyúrjuk,ragacsos állaga lesz. Kivajazunk egy kenyérformát,beleöntjük,tetejére szórunk még egy kevés zabpelyhet. Hogy ne száradjon ki a sütőben,alufóliával takarjuk le...45 percig sütjük az előmelegített sütőben.Az utolsó 10 oercben levesszük az alufóliát,hogy megpiruljon
Az élesztőt a cukros vízben futtasd fel, kevergesd addig, amíg buborékozni nem kezd. Keverd a sót a lisztbe, majd öntsd hozzá az élesztőt és az étolajat. Dagaszd meg, majd körülbel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A száraz hozzávalókat egy tálba mértem és összekevertem majd a végén hozzáadtam az 500 ml langyos vizet. Kanállal alaposan elkevertem, majd pár percig kézzel dagasztottam. 15 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes