22 dkg DW sütőliszt
3 dkg keserű kakaópor
15 dkg nyírfacukor
5 tojás
15 dkg vaj
150 g natúr joghurt
1 csomag sütőpor
egy csipet só
1 tk vanília kivonat
30 dkg eper
A lágy vajat keverjük habosra a nyírfacukorral. A tojások sárgáját és a joghurtot hozzáadva alaposan dolgozzuk össze.
Adjuk hozzá a vanília kivonatot is. Szitáljuk egy tálba a lisztet, a kakaót és a sütőport. Több részletben keverjük el a többi hozzávalóval. A tojások fehérjét egy csipet sóval verjük kemény habbá. A felét dolgozzuk bele a tésztába, a többit már óvatos mozdulatokkal forgassuk bele. Simítsuk sütőpapírral bélelt tepsibe. Elég sűrű tészta, tényleg kenni kell, nem folyik. A megmosott epret csumázzuk ki, szeleteljük fel és rendezzük el a tészta tetején. Toljuk 180 fokra előmelegített sütőbe és süssük tűpróbáig. (35-40 perc).
Ha kihűlt, vágjuk kockákra.
Az olajat kb 180 fokra hevítem, ha nem tudjuk megmérni akkor egy kanalat beleteszünk az olajba, és ha kis buborékok jelennek meg a kanálon akkor elég meleg az olaj A hozzávalókb...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
a tojás sárgát a cukor felével elkevertem... a másik felét a tejjel és a vaníliákkal felforraltam.. majd a meleg tejet kanalanként kevertem a sárgákhoz... aztán vissza tettem a tűz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes