50 dkg liszt
1 csomag átszitált sütőpor
1 teáskanál só
0,5 dl olaj
3 dl langyos víz
Az összes hozzávalót a víz felével elkeverjük, majd hozzáadjuk a többi vizet is, illetve amennyit felvesz (liszt függvénye +- max 1-2 cseppel több vagy kevesebb)
Lisztezett deszkán kb 10 percig dagasztjuk, gyúrjuk, amíg ruganyos tésztát kapunk.
Ha ez megvan, akkor 8 részre osztjuk, és kis korongokat formálunk belőle, majd egy kissé benedvesített konyharuhával letakarva 30 percig pihentetjük őket.
Ha kipihenték magukat, akkor sodrófával 2-3 mm laposra nyújtjuk őket (nyugodtam mehet jó laposra, mert felhólyagozódik, megnő sütés közben), Serpenyőben sütjük, amit előmelegítünk a nagy és a kis láng között félúton sütjük őket 1-2 perc alatt az egyik, majd megfordítva a másik oldalát is. (nem kell hozzá olaj a sütéshez)
Az almákat meghámozzuk, és kockára vágjuk. A vizet a cukorral, a fűszerekkel és az almával feltesszük forrni. Néhány kocka kivételével (ezt levesbetétként használjuk majd) turm...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
Az uborkát megmossuk, tesómmal meg is súroltuk, hogy a szúrós külső részétől megszabadítsuk. Mi lilahagymát és vöröshagymát használtunk, de igazából a lilahagyma színe nem fog érvé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű