7 tojás
14 dkg cukor
15 dkg liszt
A tojásokat kettéválasztom.
A lisztet megszitálom.
A sárgákat a cukor 2/3 részével habosra keverem.
A tojásfehérjéket a maradék cukorral keményre verem.
A hab 1/3 részét óvatosan hozzákeverem a sárgájához, majd a többit is.
Beleforgatom a lisztet.
Homorúra töltöm a formába, mert a közepe feljön.
10-15 percig 160-170 fokra előmelegített sütőben sütöm, utána 150 fokon. Nyitott sütőben hagyom kihűlni.
A darált kekszet a gesztenyemasszával a rummal, az olvasztott vajjal jól eldolgozzuk és egy tepsi aljára amit papírral kibéleltünk belenyomkodjuk. A krémhez a tejet a pudingporral...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Elkészítés: A lisztet elkeverjük a cukorral, elmorzsoljuk vele a vajat, és belekeverjük az élesztőt is. (Nem kell tejben futtatni.) A keverékbe mélyedést csinálunk, beleöntjük a l...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes