1.8 dl tej,5 dkg vaj,37.5 dkg liszt,1 cs élesztő,5 dkg cukor,1 cs vaníliás cukor,csipet só.Tetejére 10+2 dkg cukor,7,5 dl tej,25 dkg túró,2 cs vaníliás pudingpor,1 ek reszelt citromhéj,0,5 kg bogyós gyümölcs/ribizli,málna,szeder,mirelit is lehet/,10 dkg hámozott mandula.
A tejet felmelegítjük,a vajat felolvasztjuk benne,ebbe kerül a tészta összes hozzávalója,5 perc alatt sima tésztává dolgozzuk.Kevés liszttel megszórjuk,átgyúrjuk .30X40 cm-es tepsit kikenünk,a tésztát kinyújtjuk bele,villával meg szurkáljuk.A töltelékhez a pudingot 10 dkg cukorral,7,5 dl tejjel elkészítjük.A túrót,a citromhéjat belekeverjük,a krémet egyenletesen a tésztára kenjük.AS gyümölcsöket,a mandulával,2 kanál cukorral a krém tetejére szórjuk.A tésztát megkelesztjük,előmelegített sütőben 200 C-on 20 percig sütjük.Hűlés után a maradék gyümölcsökkel díszítjük.
1. Először keverjük össze a folyékony hozzávalókat egy nagy tálban, majd adjunk hozzá minden mást is. 2. Keverjük csomómentesre, majd hagyjuk pár percig állni a tésztát. 3. Amíg...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Nagyon egyszerű dolgunk lesz, csak keverjünk mindent össze, és 180 fokon tűpróbáig süssük őket. Ez nagyjából 30 perc lesz, szóval nyugodtan igyunk meg közben közösen egy teát, vagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű