3 dl langyos víz,csipet só,50 dkg liszt,1 evőkanál olaj,1 teáskanál cukor,1 dkg élesztő.
Kidagasztjuk jól,másnap használhatjuk,a maradék tetős dobozba a hűtőbe 10 napig is eláll.
Lábosba mérjük a hozzávalókat és felforraljuk. Forrástól számított 10 percig kis lángon főzzük tovább, éppen csak gyöngyözzön a szirup. Áttöltjük az egészet egy tálba és folyamato...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Félbevágjuk a banánt, tányérra helyezzük vagy kehelybe. Melléteszünk pár gombóc fagyit. Tejszínhabot nyomunk rá, csokival leöntjük, és megszórjuk cukorral.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű