1/2 kg nutri free mix per pane liszt
1/2 friss élesztő
5 ek. kristálycukor
5 dkg olvasztott margarin + 5 dkg a tetejére
3 dl langyos tej
1 tojás
csipet só
Cukros langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd az összes hozzávalóval jól összedolgozzuk, míg sima, csomómentes tésztát nem kapunk. Még egy kicsit átgyúrjuk lisztezett kézzel, addig hogy ne ragadjon, majd kb 50 percig kelesztjük. Ezután kinyújtjuk, téglalapokat vágunk, megtöltjük, feltekerjük, s a tepsibe egymás mellé tesszük úgy, hogy egymás mellé érjenek. Tetejét az olvasztott margarinnal megkenjük, majd megszórjuk durvára vágott dióval, ezután készre sütjük közepes lángon. Most saját készítésű szilvalekvárt és s.barack-s.dinnye lekvárt használtam
A hozzávalókból egy se nem lágy, se nem kemény tésztát dagasztunk. Deszkán kettévágjuk. Az egyik részhez vaníliás cukrot a másikhoz kakaóport gyúrunk. Mindkét tésztát kukacokkát fo...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes
1 dl tejben elmorzsolom az élesztőt és egy csipet cukorral hagyom, hogy beinduljon. Kb. 10-15 perc elég neki. A lisztet egy nagyobb tálba borítom, majd a közepébe mélyedést készíte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű