-1 cs. ostyalap
-40dkg cukor
-2 dl tej
-2 evőkanál kakaó
-40 dkg darált keksz
-10 dkg darált dió
-25 dkg Rama
40 dkg cukrot 2 dl tejjel és 2 e.k. kakaóval 5 percig kell főzni. Mielőtt lezártam alatt a gázt, beletettem 25 dkg Rama-t és felolvasztottam kevergetés mellett.
Egy tálban 40 dkg darált kekszet és 10 dkg darált diót összekevertem, majd ehhez öntöttem a forró! (fontos hogy rögtön gázról levéve kell) cukros-tejes-kakaós vajat. Nekem nem kellett az összeset hozzá öntenem a kekszes dióhoz, egy kevés maradt a lábosban. Az a lényeg,hogy kenhetően lágy massza legyen a tálban. Összekeverni, és rögtön még melegen elkezdeni kenni ostyalapok közé. Óvatosan mert a lapok törnek. Ha kihűl a massza, akkor nagyon nehéz vele dolgozni,ezért sietni kell. Az utolsó lapot rátéve kész. Kell tenni rá egy tálcát,deszkát mindegy, ami befedi, és minél több súllyal lenyomatni kb.1 napig.
A súlyozásnál figyelni kell,mert ha nincs odafigyelve a lapok csúszkálnak. Mindig egyenletesen súlyozzuk. Másnap óvatosan szelhető, hisz addigra az ostyalapok a súlyozás hatására szépen megpuhulnak a masszától.
Máz: 20 dkg porcukor, 2 tojás fehérje, gőz felett felverni, és 10 dkg csokit olvasztunk bele, összekeverjük, és a tésztára kenjük. Ferdén szeleteljük.
Elkészítési idő: 140 perc Nehézség: Közepes
◾️A töltelékkel kezdünk. ▪️A diót az édesítővel és a tejjel felforraljuk, majd kihűtjük. ◾️A lisztet átszitáljuk, a sütőporral elkeverjük, és a margarinnal elmorzsoljuk. ◾️Hoz...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
barna lap, krém, piskóta, krém, barna lap, máz, majd ennek a tetejére csepegtetjük a következőt: 2 kanál kakaóport pár csepp vízzel sűrűre főzzük, és a mázra csepegtetjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű