110 gramm sózatlan vaj szobahőmérsékleten
1 csésze barna cukor
2 nagyobb tojás
150 gramm finomliszt
1/4 teáskanál őrölt fahéj
1 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál só
200 gramm apró szemű zab
170 gramm étcsoki apró darabkákban
A sütőt melegítsük elő 200 fokra, egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral.
Egy nagyobb edényben keverjük össze a kézmeleggel puhított vajat a cukorral, majd egyenként adjuk hozzá a tojásokat. Robotgéppel dolgozzuk össze.
Egy másik tálban keverjük össze a száraz hozzávalókat a zab és a csoki kivételével. A száraz alapanyagokat öntsük a vajas keverékhez, készítsünk egységes masszát belőle. Adjuk hozzá a zabot és végül a csokidarabkákat is.
Nagyjából 10 perc alatt süssük készre a kekszeket – hagyjuk őket 5 percig hűlni, mielőtt megkóstolnánk.
A megadott mennyiség kb. 15 db palacsintához elegendő. A hozzávalókat robotgéppel összekeverjük és 20 percig állni hagyjuk, majd kisütjük a palacsintákat.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elsőként az almás réteget készítjük el. Ha nagyon sok levet eresztene, akkor érdemes kinyomkodni, vagy megszórni egy kis útifű maghéjjal vagy más nedvszívó rostanyaggal. Közben...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
120fokos sütőben kb 20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű