30 dg liszt
1 sütőpor
18 dg porcukor
4 tojás
2.5- 3 dl tej
18 dg vaj
50 dg túró
70 dg szilva
pár kanál fahéjas porcukor
Vegyünk két mélyebb tálat. Az egyikben összekeverjük a száraz hozzávalókat (liszt, cukor, sütőpor), a másikban a felvert tojást a tejjel.
A szilvát kimagozzuk és bőven megszórjuk fahéjas porcukorral.
A vajat 2 kisebb tálba tesszük és külön-külön olvasztjuk fel a mikróban.
A tepsibe sütőpapírt helyezünk és beleszórjuk a szilárd hozzávalók felét. Erre locsoljuk a tojásos tej felét meg az egyik tálban felolvasztott vaj felét, majd rámorzsoljuk a túrót egyenletesen elosztva. A túró fölé öntözzük az első tálacska megmaradt vaját.
Erre pakoljuk a cukrozott szilva darabokat majd a száraz hozzávalók megmaradt felét, amire a tojásos tej fele és a másik tálkában felolvasztott vaj kerül.
A tepsit rázogatva igyekszünk egyenletes eloszlásra.
Hagyd egy fél órát pihenni.
160 C fokra előmelegített sütőben 40-45 perc alatt készül el.
Ezt a süteményt is Gulyás Magdinál kóstoltam először, nagyon finom!
Az alján egy linzerszerű tésztaréteg képződik, a teteje krémesebb.
Csak hidegen lehet jól szeletelni.
Még nem "gluténmentesítettem", de fogok vele foglalkozni szilvaérés idején.
1. A jégkrém hozzávalóit – a túrót, a porcukrot, a citromhéjat, a vaníliarúd kikapart magjait, a citromlevet és a habtejszínt – botmixer segítségével vagy turmixgépben egyneművé ke...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját és a zsirt kikavarni. hozzáadni a tejfölt és aval is kavarni habosra. bele teszük a lisztet pici sót és az ecetet jól össze gyurni és 3 részre ossztani. Egyenké...
Elkészítési idő: 25 Nehézség: Közepes