1 közepes fej vöröskáposzta
3 ek cukor
3 ek ecet (20%-os)
3 dl víz
0.5 dl napraforgó olaj (vagy zsír)
só ízlés szerint
őrölt fűszerkömény ízlés szerint
A káposztát legyaluljuk.
Elkészítjük a "salátalevet": a cukrot, az ecetet, a vizet összekeverjük, hogy a cukor feloldódjon.
Egy lábosba beletesszük az olajat, rá a gyalult káposztát, majd megsózzuk, és kis lángon kevergetve, 2-3 percig pároljuk.
Amikor felhevült, ráöntjük "salátalevet", összekeverjük, és kis lángon fedő alatt kb. 30 percig pároljuk, néha megkeverjük.
Ez egy konkrétan savanyúság recept, ezt lehet 5 literes fedeles vödörben is, de lehet 5 literes üvegben is, nekem praktikusabb a flakon mert bőven van belőle: az üveg aljára egy c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gogosarii se spala si se taie felii dupa cum doriti (in 4 sau felii mai mici). Se pun intr-un vas mai mare se adauga sarea,otetul, zaharul, salicilul si se amesteca totul bine. Se...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze keverni. Ha minden felolvadt ráönteni zöldségre.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű