600 g liszt és 500 mL meleg víz, só, élesztő és egyéb cuccok (pl. 100 g olivabogyi.
Jól megdagasztod, majd a tetejére öntesz olíva olajat bőven, szétkened és egyik oldalt alányúlsz és oda is öntesz be olajat bőven. Körbe körbe leszeded az edényről a nyúlós tésztát és mindenhol bevonod olajjal a felületét . Az a jó ha tud csúszkálni az edényben. Párszor áthajtogatod kézzel az edényben.
1 óra kelesztés után sütőpapírt jól belisztezel és a tésztát óvatosan leválasztod az edényről, minél kevesebb levegő jöjjön ki belőle. A tetejét jól lelisztezed és kiveszed. Ez a legnehezebb rész, mert nyúlik az egész. Rárakod a lisztre és többször megcsavarod, átforgatod. Ha lisztes a felülete akkor könnyebb lesz.
Közben a sütőt előmelegíted 250 °C-ra. Mikor berakod sülni, akkor leveszed 220 °C-ra és 20 percet tartod bent.
A bedagasztott, duplájára kelesztett tésztát 8 egyforma darabba vágom. Mindet négyzet alakúra nyújtom, majd az egyik sarlától elkezdem feltekerni. Mikor a közepéig érek, a szemközt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejből 100 ml-t meglangyosítunk, hozzáadjuk a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és 10 perc alatt felfuttatjuk. A liszthez adjuk a sót, olvasztott vajat, a felfuttatott éles...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagaszt 30 p kel. Átgyúrni 40 p kel Osztani 30 p kel Kerekre nyújtani, 15.20 cm,addig kel mig sütő melegszik. Rácson sütni 220 fok 8 - 9 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz