Hozzávalók:
50 dkg finomliszt
1,5 tk. só
3 dl víz
3 dkg élesztő
50 dkg káposzta
1 teáskanál só
1 mokkáskanál bors
1 teáskanál cukor
2 ek. olaj
1 liter olaj a sütéshez.
A káposztát lereszeljük, elkeverjük a sóval és kb. 20 percig állni hagyjuk, hogy a levét kiengedje.
Ezután kinyomkodjuk és a felmelegített 2 evőkanál olajon puhára pároljuk. A sütés végén megszórjuk a cukorral, és rövid ideig tovább sütjük. Végül meghintjük a borssal. Kihűtjük.
A kézmeleg vízben feloldjuk az élesztőt.
A lisztet tálba szitáljuk, elkeverjük a sóval. Az élesztős vízzel bedagasztjuk. Végül hozzáadjuk a kihűlt káposztát és óvatosan beledolgozzuk.
A tálat letakarjuk és 40-45 percig pihentetjük.
Olajos kézzel gombócokat szakítunk belőle, 8-10 darabot. A gombócokat további 10-15 percig pihentetjük.
Egy nagyobb serpenyőben megmelegítjük az olajat.
A tésztagombócokat olajos kézzel kihúzkodjuk és óvatosan a bő, forró olajba csúsztatjuk. Sütés közben a tésztát az olaj alá nyomkodjuk.
Oldalanként 2-3 percig sütjük, majd papírtörlőre szedjük, hogy a felesleges zsiradék lecsepegjen róla.
Sóval, tejföllel kínáljuk.
Először is készítsük el a gyógynövényes teát. Forró vízbe tegyünk 1 evőkanálnyi szárított gyógynövényt, fedjük le. Hagyjuk ázni 1-2 órát, majd szűrjük le. Közben a folyékony szappa...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
- Keverd jól össze a kakaót, a Zero cukrot és a túrót, majd formálj belőle tetszés szerinti nagyságú golyókat. - Hempergesd meg kókuszreszelékben.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű