1 l kókusztej
probiotikum
1 ek zselatin
egy kicsi hideg víz
csipet kókuszvirágcukor
+ kevés gyümölcs, eritrit, vanília
1 liter kókusztejet (cocmasból is jó) felmelegítettem, de nem forraltam. Hozzáadtam egy adag probiotikumot aztán 1 ek zselatint elkevertem egy kicsi hideg vízben és azt is beleöntöttem. Most nem tettem bele, de legközelebb egy csipet cukrot is fogok. (Nem kell kitérni a hitetekből, csak 1 csipet 1 literhez az semmi.)
Mindezt jól záródó műanyag dobozba tettem azonnal míg meleg volt és bebugyoláltam az ágyamban a takarómmal.
Éjjel én alszom az ágyamban nappal pedig a kókuszjoghurt. :D
10-12 óra múlva kivettem, összekevertem és betettem a hűtőbe. Zselatinos remegős állaga lett amit össze botmixereztem egy citrom levével. Nagyon jó lett.
Természetesen ízesíthetitek kevés gyümivel, eritrittel, vaníliával vagy amivel akarjátok, de az a legjobb ha csak citrommal, mint én.
A következő adagot már nem probival oltjuk majd be hanem ebből a kész joghurtból kiveszünk 1,5- 2dl-t és azt tesszük majd a meleg kókusztejbe. Szóval csak egy adag probira van szükségünk az indulásnál.
Az asztalra terítünk egy tepsi méretű műanyag fóliát, a tetejére helyezzük a sajtkrémet. Egy másik fóliával befedjük, és nyújtófával négyzet alakra, kb. 6 mm vastagra nyújtjuk. A f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot karamellizáljuk, majd hozzáadjuk a tejet. Összeforraljuk (az összeugrott cukor olvadjon vissza a tejbe, legyen egynemű.) Közben a tojásokat szétválasztjuk és a sárgákat k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű