Hozzávalók (4 db pizzához)
60 dkg liszt (BL80)
3 ek. olaj
2 tk. só
1 ek. oregánó
3,3 dl víz
2 dkg élesztő
1 tk. cukor
Pizzaszósz:
1 nagy doboz sűrített paradicsom
fél liter paradicsomlé
kis fej hagyma
1-1 tk. rozmaring, kakukkfű, oregánó
1 babérlevél
egy ek. cukor
só, bors
Kenyérsütőgépben vagy dagasztógépben készítem, a kenyértésztánál lágyabb tésztát dagasztok. Kelesztőtálban duplájára kelesztem, majd 4 egyforma darabba vágom. Vékonyra nyújtom, átteszem egy sütőpapírra. Megkenem pizzaszósszal és megpakolom a feltéttel. Vastagon megszórom sajttal, lehetőleg több félével.
A sütőt bekapcsolom a legmagasabb hőfokra, az enyémen ez 250 fok. Beteszem a legnagyobb tepsit is, hogy jól átforrósodjon. A tésztát sütőpapírral a forró tepsire teszem és pár perc alatt megsütöm. Van aki úgy szerei, hogy a sajt éppen csak megolvadjon, én szeretem, ha kicsit pirulni is kezd.
pizzaszósz:
A hagymát egészen apróra vágom, vagy lereszelem. Kevés olajon megpárolom, de vigyázok, hogy ne piruljon meg. Felöntöm a paradicsomlével, sűrített paradicsommal, ízesítem a fűszerekkel, sűrűre főzöm. Kidobom belőle a babérlevelet és ha kell átszűröm.
ezeket felmelegítem csokimázzá (:
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Olívaolaj vagy nem olívaolaj? A legeredetibb majonéz lényegében tojássárgájából, olajból és inkább ecetből mint citromléből áll, olívaolajból biztosan nem. Azonban ha igazán tel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
50gr kölest felteszek főni 150ml vízben. Amikor forrni kezd, hozzáöntök 150ml rizstejet. Ízesítem pár csepp steviával. Amikor minden folyadékot magába szívott és megpuhult, édesíte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű