50 dkg cukor,
csipetnyi só,
2 doboz citrompótló,
2 citrom karikákra vágva,
5 - 6 tenyérnyi bodzavirág.
5 literes üvegbe tenni, vízzel teletölteni,48 óráig állni hagyni, leszűrni és hűtőbe tenni.10 napig fogyasztható.
Összekeverjük
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Egy lábasban lassú tűzön elkezdjük olvasztani a cukrot. Egy másik lábasban felforraljuk a tejet. Mikor már folyós a cukor és szép halvány barna, akkor ráöntjük a forró tejet....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokit megolvasztjuk kicsit, majd a tejhez öntjük és összeturmixoljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű