40 dkg liszt
22,5 dkg hideg vaj
17,5 dkg porcukor
1 csomag sütőpor
1 tojás
1 kávéskanál só
1 teáskanál vaníliakivonat
1/2 teáskanál citrom aroma
1/2 citrom reszelt héja
A vajat a liszttel elmorzsoljuk, majd a többi alapanyagot is hozzáadva összeállítjuk a tésztát. Lisztezett munkafelületen átgyúrjuk, hogy teljesen egynemű állaga legyen (2-3 perc).
3-4 mm vastagságúra nyújtjuk a tésztát és tetszőleges alakú kiszúróval kiszaggatjuk a kekszeket.
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk őket, és 190 fokos sütőben (alsó-felső sütés, légkeverés nélkül) 6-8 perc alatt megsütjük.
Ügyeljünk, hogy a sütés alatt ne piruljanak meg a kekszek!
A hozzávalókat összekeverjük, hűtjük, nyújtjuk, szaggatjuk és előmelegített sütőben sütjük. Lekvárral összeragasztjuk, tetejére csokit kenünk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A datolyát meleg vízbe áztattam 30 percre és aprítóztam,lé nélkül.Hozzáütöttem tojásokat és tovább mixeltem.Hozzátettem a cukkinit reszelve+a karobport és azzal is aprítóztam. Egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rizst vaníliacukorral és kristálycukorral a tejben sűrű kására főzzük. Tejből, vízből, cukorból és pudingporból sűrű pudingot főzünk. A forró pudingot a tiszta vízzel kiöblít...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű