Kb. 5 szem mandula (½ deka)
25 deka őszibarack 1½ deci
1,5%-os zsírtartalmú tej
1½ deci szénsavmentes ásványvíz
1 evőkanál méz (2 deka)
¼ kávéskanál vaníliaaroma
½ citrom frissen reszelt szerecsendió
A mandulát száraz serpenyőben kevergetve illatosra pirítom néhány perc alatt, majd leveszem a tűzről, és félreteszem, hogy kihűljön. Miközben ez megtörténik, összeturmixolom a reggelit. Ehhez a megmosott őszibarackokat meghámozom, kimagozom, és nagyobb darabokra vágva beleteszem a gépbe. Hozzátöltöm a tejet és az ásványvizet, majd rákanalazom a mézet és a vaníliaaromát. Ha ezek már mind a turmixgépben vannak, belereszelem a megmosott citrom héjának a felét meg némi szerecsendiót is, és mehet a menet. Nemes egyszerűséggel: pépesítem a sűrű italt. Ekkor mozsárban durvára töröm a kihűlt, megpirított mandulát, majd a pohárba töltött barackos italt vastagon megszórom vele. Ám ha valakinek úgy esik jobban, hogy beledarálja a folyadékba, az ellen sincs kifogásom. 1 adag lesz belőle.
A vörösbort a cukorral felforraljuk és lehűtjük. Az aromakeveréket a szeszben feloldjuk és a borral elkeverjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Addig keverjük míg egyneművé válik.Hűtött pohárban tálaljuk.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A tejszínt melegítsük forráspontig a tejjel, majd tegyük félre. A cukrot egy magas oldalú lábasban karamellizáljuk. Ha karamellizálódott a cukor, vékony sugárban, folyamatos ke...
Elkészítési idő: 20perc Nehézség: Könnyű