25 dkg vaj, 17 dkg porcukor, 8 db tojássárgája, 1 csomag vaníliás cukor, 1 citrom reszelt héja, 30 dkg liszt
A töltéshez:
1 üveg lekvár, lehetőleg barack (400g)
A csokizáshoz:
50 gr étcsokoládé
A vajat habosra keverjük, hozzáadjuk a porcukrot és ezt is habosra keverjük.Hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a citrom reszelt héját, majd egyesével hozzáadjuk a tojások sárgáját és így habosra keverjük.Ezután hozzákeverjük a lisztet, fakanállal, lazán keverve.
A kész tésztát habzsákba töltjük, sima csővel, sütőpapírral bélelt tepsire kis korongokat nyomunk kb 2,5 cm-átmérőjűt. Megpróbálva egyforma méretűeket. (ez nekem nem sikerült, de nem is igen összpontosítottam rá, hisz nem vagyok cukrászda, és az íz a lényeg, azzal pedig nincs hiba.) Figyeljünk még arra, hogy hagyjunk köztük kicsi helyet, mert sütés közben kissé elterülnek.
180 fokra előmelegített sütőben 8-10 perc alatt megsütjük.
Hagyjuk kihűlni őket. Ha kihűltek 1-1 egyforma darabot lekvárral összetapasztunk.
A csokoládét vízgőz fölött felolvasztjuk,
picit hagyjuk visszahűlni, majd egy zacskóba tesszük, (én sütőpapírból csináltam neki egy tasakot)
pici lyukat vágunk rá és becsíkozzuk a csokoládéval a süteményeket.
Olvass tovább: http://amiakonyhambolkikerul-hu.webnode.hu/news/nero-teasutemeny/
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, és 4 vékony lapot nyújtunk, melyeket a tepsi hátán sütünk ki. Amíg hűl, elkészítjük a diótölteléket. A darált diót forró tejben rövid ideig...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta alapanyagait a dió és az alma kivételével egy tálba tesszük és robotgéppel összekavarjuk. Amikor a tészta csomómentes, papírral bélelt formába, vagy tepsibe öntjük. Az alm...
Elkészítési idő: 30 PERC Nehézség: Könnyű
A zabpelyhet az olvasztott vajjal összekeverjük és a tepsibe nyomkodjuk. A krémsajtot a tejföllel, cukorral, citrommal kikeverjük és a tojásokat egyesével ütjük bele. A krémet a...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű