A tésztához:
22,5 dkg liszt
12,5 dkg holland kakaó - a Lildben szoktam venni, ott gyönyörű fekete kakaót lehet kapni
1 teáskanál szódabikarbóna
1/2 teáskanál sütőpor
12,5 dkg porcukor
12,5 dkg vaj
1 tojás
1 teáskanál vaníliakivonat - ezt más receptekben láttam, Tücsökbogárnál kimaradt
A krémhez:
5 dkg vaj
25 dkg porcukor
4 evőkanál tejszín
1 teáskanál vaníliakivonat
Először a krémet készítem el, mert annak hűlnie kell majd. A vajat kockákra vágom, habosra kevertetem a robotgéppel, majd megy bele a cukor. Amikor a cukor már elkeveredett a vajjal, akkor hozzáadom a vaníliakivonatot és a tejszínt is. Amikor szép sima lett, akkor megy a hűtőbe.
A lisztet, a kakaót, a szódabikarbónát és a sütőport jól összekeverem. A vajat kikevertetem a cukorral, a tojással és a vaníliakivonattal. Amikor már egynemű a massza, kanalanként hozzáadom a száraz összetevőket. Amikor már valamennyire morzsás, magasabb fokozaton összedolgoztatom a tésztát. Kicsit törni fog, de jó ez így, keménynek kell lennie.
Vékonyra nyújtom, és kiszaggatom belőle a kekszeket. 180 fokos sütőben 7 percig sütöm a kekszeket, és megvárom, amíg kihűlnek, mielőtt felszedem.
Amikor a kekszek teljesen kihűlnek, bele töltöm a krémet. Egy teáskanállal teszek a keksz közepére, rányomom a tetejét, a kinyomódott krémet pedig lehúzom egy késsel. A kész kekszeket dobozba teszem, azt pedig a hűtőbe.
A túrót összetöröd, hozzáadod a joghurtot, a citromhéjat és az édesítőt. A habtejszínt felvered. Zselatint feloldod egy kevés vízben, felmelegíted. Utána picit hagyod hűlni, és hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Melegítse elő a sütőt 180 °C-ra (alsó-felső sütési módban), és béleljen ki két tepsit sütőpapírral. Hevítsen fel egy tapadásmentes serpenyőt, és folyamatos kevergetés mellett pirít...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes