• 3 nagyobb tojás (vagy 4 kisebb)
• 15 dkg kristálycukor
• 9 dkg vaj (vagy Liga margarin vagy kókuszzsír)
• 5 jó nagy evőkanál sűrű, házi szilvalekvár
• 1 tk. vanília kivonat (saját készítés)
• 10 dkg őrölt dió
• 5 dkg rizsliszt
• 5 dkg keményítő
• 1 tk. sütőpor
• 1/2 tk. szódabikarbóna
• fél citrom reszelt héja
• 1 tk. őrölt fahéj
Máz:
• 7 dkg 74 %-os étcsokoládé
• 2 ek. olaj
Az egész tojásokat és a cukrot kissé kihabosítom, hozzáadom a lekvárt és a puha zsiradékot. Most Liga margarint használtam. Ezután jön a vanília kivonat és a citromhéj.
A rizslisztet, a keményítőt, a diót, a sütőport, és a szódabikarbónát jól elkeverem és a nedves anyagokhoz keverem.
Sütőpapírral kibélelek egy kb. 27 cm x 27 cm-es formát, belesimítom a masszát és 170 fokra előmelegített sütőben 30- 35 percig sütöm.
A papír segítségével kiemelem egy rácsra és hagyom hűlni.
A csokoládét és az olajat gőz fölött (vagy a mikro legalacsonyabb fokozatán) összeolvasztom és a sütemény tetejére simítom.
Hűvös helyre teszem, hogy a csoki megdermedjen, majd hosszúkás szeletekre vágva tálalom.
Keverjük össze az élesztőt és a cukrot a langyos tejjel és hagyjuk, hogy üljön egy pár percig, míg az élesztő buborékok, és habok fel. Adjuk hozzá a tojássárgáját, az olvaszt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat ebben a sorrendben összekeverjük egy bögrében, majd 3 percig mikrózzuk.
Elkészítési idő: 6 perc Nehézség: Könnyű
Egy bögrébe beleöntjük a hozzávalókat. Jó alaposan elkeverjük, hogy egy kicsit ragacsosabb masszát kell, hogy kapjunk. Berakjuk a mikróba 1 percre. Eperrel vagy más gyümölccsel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű