A "tésztához"
150 g vaj
100 g étcsokoládé (45%-os)
200 g cukor - nád
2 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
1 teáskanál vanília eszencia
375 g búzaliszt (BL55)
12 g sütőpor
80 g kakaópor - holland
100 ml 2,8%-os tej
A külsejére
50 g porcukor
50 g kristálycukor
A csokoládét felolvasszuk és kicsit hagyjuk visszahűlni.
A száraz anyagokat, lisztet, kakaót és átszitált sütőport összekeverjük.
A vajat tálba tesszük, hozzáadjuk a nádcukrot, majd jól kikeverjük habverővel. Ezután hozzáadjuk a tojásokat, vanília kivonatot, összekeverjük.
Hozzáadjuk az olvasztott csokoládét, folytatjuk a keverést. Majd hozzáadjuk a száraz anyagokat és a tejet és ezt is összekeverjük.
2 órára a hűtőbe tesszük. Elég ragacsos masszát kapunk, de ne aggódjunk, mire vége a 2 órás pihenőnek a hűtőben addigra jobb lesz az állaga.
Ha letelt a 2 óra 2 db mélytányérba teszünk cukrot, egyikbe kristálycukrot, ha van finomszemcséset inkább, a másikba pedig porcukrot. A tésztából kis labdákat gyúrunk, amit előbb a kristálycukorba, majd a porcukorba hempergetünk és sütőpapírral bélelt tepsire tesszük, úgy, hogy kis helyet hagyjunk a sütik között.
180 C fokra előmelegített sütőben 15 perc alatt megsütjük. Ha kivettük rácsra tesszük hűlni, lehetőleg lapáttal, mert még elég puhák a sütemények. Míg hűlnek a külső része ropogóssá válik.
Az almát meghámozzuk és lereszeljük. Hozzáadjuk a cukrot és a többi töltelékhez valót. Félretesszük. A lisztbe tesszük a sütőport és elkeverjük benne, majd elmorzsoljuk a zsírral...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Krém: 4 dl tejet felfőzünk 3 ek. liszttel, 2 tojássárgával, 1cs vaníliás cukorral. Sűrű péppé főzzük és hűtjük. Közben kikeverünk 20 dkg porcukrot 20 dkg vajjal és ezt összekeverjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vajat cukorral kikeverni majd minden mással összegyúrni, és száraz tepsire nyomni Sütni :-) 180 fokon kb.15 perc sütötől függ
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű