A piskótához:
3 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
1 csipet só
120 g kristálycukor
50 ml 1,5%-os tej
50 ml étolaj
1 púpozott evőkanál kakaópor - holland
125 g búzaliszt (BL55)
8 g sütőpor
A krémhez:
600 ml 1,5%-os tej
90 g búzadara
50 g vaj
100 g kristálycukor
A tetejére:
1 teáskanál kakaópor - holland
A tojásokat szétválasztjuk, majd a fehérjét egy csipet só hozzáadásával kemény habbá verjük.
A sárgáját habosra keverjük a cukorral. Hozzáadjuk a tejet és az olajat, majd ezekkel is jól elkeverjük.
Belekeverjük a lisztet, a kakaóport és a sütőport, majd óvatosan beleforgatjuk a felvert tojásfehérjét.
A masszát egy sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk. A tepsi mérete: 28x19 cm és 7 cm magas.
Előmelegített 180 C fokos sütőben 15 perc alatt készre sütjük. A sütés ideje sütőfüggő, tűpróbával ellenőrizzük! A kész piskótáról eltávolítjuk a sütőpapírt, majd megfordítva visszahelyezzük a tepsibe. Így szép egyenletes lesz a süteményünkön a krém.
A tejhez adjuk a cukrot és a búzadarát, majd sűrűre főzzük.
Amikor langyosra hűlt a krém, beletesszük a vajat, majd habosra keverjük.
A krémet rásimítjuk a kihűlt piskótára, majd 1-2 órára a hűtőbe tesszük. Amikor teljesen kihűlt és megszilárdult a krém, megszórjuk kakaóporral.
Jó étvágyat az elkészült tejbegríz szelethez! :)
Elkészítés 1 Igaziból ehhez olyan, kezeletlen narancs volna tökéletes, amelyet nem vontak be viaszos tartósítószer réteggel. Mivel nálunk ilyet nem nagyon kapni, először is jó al...
Elkészítési idő: TELJES ELKÉSZÜL Nehézség: Könnyű
A chia magot mérjük ki, majd keverjük el 2 dl tejben.Adjuk hozzá a mézet és az egészet tegyük be a hűtőbe fél órára. Ezalatt a chia megszívja magát és bezselésíti a tejet. Körülbel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szilvát megmosom, kimagozom, megszórom cukorral és fahéjjal. A vajat a cukorral, vaníliás cukorral, reszelt citromhéjjal, sóval kikeverem, és egyenként hozzáadom a tojásokat. Be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű