Omlós meggyes pite
30 dkg liszt
10 dkg cukor
15 dkg rámamargarin vagy vaj
1 db tojás
1 cs sütőpor
1 csipet só
1 evőkanál kanál tejföl
töltelék
1 kg jó minőségű meggy
2 cs, vaníliás cukor plussz ízlés szerint cukor
1 cs őrölt fahéj
Az egészet összegyúrom és kb fél órát pihentetem
ketté vágom majd lisztezett deszkán kinyújtom
majd sodró fa segítségével az egyik felét a tepsi aljára teszem
megszórom zsemlemorzsával.
kb 1 kg meggyet (még nyáron eltettem a fagyasztóban)
Lecsepegtetem 2 db vaníliás cukorral (ez finom édes meggy volt
ki milyen édesen szereti) és 1 csomag fahéjjal összekeverem.
a tésztára egyengetem majd a tészta másik felével betakarom.
Az aljáig szurkálom villával,hogy a gőz eltávozzon.
kb. 170 fokon szép barnára sütöm és meghintem porcukorral!
A tepsi kisebb 22X32
Jó étvágyat!
A lisztet a sóval ,porcukorral,szárított élesztővel összekeverjük egy tálban,a margarinnal elmorzsoljuk. A tejföllel és kb. 1 dl langyos tejjel egyneművé dolgozzuk. Fél órát pihe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben. A liszthez adjuk a tojás sárgáját, a cukrot, és az élesztős tejet. Lágy tésztává dolgozzuk össze, majd megkelesztjük. A vajat a porcukorral h...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A vajat langyosra olvasztjuk. A többi hozzávalót összekeverve palacsintatésztát készítünk, végül utolsóként hozzáadjuk a vajat is. A hagyományos palacsintához hasonlóan sütjük me...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes