adag
Piskótához (23 cm-es karikához):
8 db tojás
160 g cukor
160 g liszt
Krémhez:
1200 ml állati tejszín
600 g cukor
320 g fehércsokoládé
A sütőt előmelegítjük 160 °C-ra, a sütőkarika alját kibéleljük sütőpapírral.
A tojássárgáját habosra keverjük, a tojáfehérjéből és a cukorból nem túl kemény habot verünk. (Olyasmi állaga legyen, mint a tejfölnek, amikor nincs kikeverve.)
A felvert sárgáját és a felvert fehérjét óvatosan összeforgatjuk, majd apránként óvatos mozdulatokkal belekeverjük a lisztet.
Habkártyával a sütőkarikába szedjük, és felhúzzuk a karika széléig, így homorú formát adva a piskótának.
40 perc alatt készre sütjük a piskótát.
A krém elkészítése roppant egyszerű. Felforraljuk a tejszínt, és félretesszük.
Egy nagy edényben, folytonos keverés mellett, felolvasztjuk a cukrot.
Majd ha teljesen kristálymentes, óvatosan (több részletben) hozzáöntjük a forró tejszínt. Ennél a pontnál vigyázni kell, mert a tejszín a sokkal forróbb cukorhoz érve rögtön ki akar majd futni. Ezért kell nagy edénybe feltenni, hogy ne tudjon kiszaladni.
Ha simára kevertük, vegyük le a gázról, dobjuk bele a fehér csokoládét, és keverjük simára.
Ha langyosra hűlt, tegyük hűtőbe egy éjszakára, így be fog sűrűsödni.
Másnap habosítsuk ki, de először csak lassú fordulatszámon, majd végül keverjük át egy kicsit gyorsabb fokozaton, de csak rövid ideig.
Ha sokáig keverjük gyors fokozaton, akkor ki fog csapódni, ki fog ikrásodni.
A cukor mennyiségével növelhetjük a karamell intenzitását. Az adott mennyiség saját ízlésnek van beállítva, de ez nyugodtan változtatható.
A kihűlt piskótát háromfelé vágjuk, és a kikevert karamellkrémmel betöltjük majd ízlés szerint díszítjük.
Megfőzöm a kávét. Beáztatom bő hideg vízben a zselatint ,mikor megpuhult leszűröm róla a vizet és felteszem a tűzre ...nem főzöm csak felolvasztom Felverem a tejszínhabot. A M...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tészta: Az összes hozzávaló az edénybe és 30MP/6F tésztává dolgozzuk és az edényből kivesszük. 2/3 a tésztának egy sütőpapírral kibélelt formába tesszük, és az oldalait föl húzzu...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A tojásokat kikevertem picit az édesítővel, majd mindent belekevertem, a sorrend szinte mindegy. 170 fokos sütőben kb 40 perc kellett neki. Mikor kihűlt a tejére került a krém, am...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű