(4 adag 10 cm átmérőjű)
100 g keksz
50 g vaj
250 g mascarpone
2 db lapzselatin
125 ml habtejszín
50 g cukor
1 db vaníliarúd
nádcukor a tetejére
1. Előkészítek 4 darab, kb. 10 cm átmérőjű desszertgyűrűt (vagy kisebből többet), és egy sütőpapírral bélelt tálcára teszem őket.
2. A kekszet ledarálom, a vajat megolvasztom, és a kettőt összekeverem. Négyfelé osztom, és a gyűrűk aljába nyomkodom. 10 percre a fagyasztóba teszem.
3. A zselatint jéghideg vízbe áztatom 10 percre.
4. A tejszínt felforralom a cukorral, a vaníliarúddal és a kikapart magjaival. Kiveszem a vaníliarudat, már nem lesz rá szükségem. A zselatint feloldom a forró tejszínben, aztán az egészet elkeverem a simára kikevert mascarponéban.
5. A krémet elosztom a négy desszertgyűrűben a kekszrétegek tetején. A hűtőbe teszem, hogy megdermedjen.
6. Tálalás előtt 10 percre a fagyasztóba teszem, hogy karamellizáláskor ne olvasszam fel a sütit. Ha kivettem, egy kevés nádcukrot szórok a tetejére, és szakácsfáklyával gyorsan karamellizálom.
Figyeljék a kezemet, mert csalok! Ez a 2.0-ás recept ugyanis azoknak való, akik imádják a crème brûléet, de nincs kedvük a vízfürdővel kínlódni, vagy éppen sose sikerül eltalálni azt a pontot, amikor már összeállt a sütőben a krém, de még nem ugrott össze a tojássárga.
Ezt a csalós brûléet nem kell sütni, és még tojássárga sincs benne, viszont nagyon vaníliás. Az alsó réteghez érdemes valami markáns ízű kekszet választani, én például az Ikeában találtam egy citromos-gyömbérest, az nagyon jól passzolt hozzá.
A tésztát sós vízben kifőzöm.A túrót egy tálban villával összetörjük.Hozzá adom a kristály cukrot,vaníliás cukrot,reszelt citrom héját és levét,a vajat a tejfölt és a 2 tojás sárgá...
Elkészítési idő: kb 1,5-2 óra Nehézség: Közepes
Előmelegítjük a sütőt 175 fokra (gázsütőn ez 4-es fokozat), és kibéleljük papírkapszlival a muffin tepsi horpadásait. Az étcsokoládét nagyon apróra vágjuk, és közben felforralun...
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű
Összekeverem a hozzávalókat, kis gombócokat formázok belőle. Én kicsit ellapítottam, hogy ne kevesebb olajban kelljen kisütni. Forró olajban kisütöm, hamar kész lesz, figyelni kel...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű