Hozzávalók ( 6db 8*4 cm formához)
2 tojás
10 dkg cukor
5 dkg vaj
1 rúd vanília kikapart magjai
1 citrom leve és héja
5 dkg darált mandula
10 dkg liszt
6 gr sütőpor
Elkészítés: a tojásokat habosra keverjük a cukorral, majd a szoba-hőmérsékletű vajjal. Hozzáadjuk a vanília kikapart magjait, a citrom levét és lereszelt héját. A lisztet összekeverjük a mandulával és a sütőporral, majd a tojásos masszához adjuk és jól elkeverjük. A szilikon sütőforma mélyedésit háromnegyed részig töltjük a tésztából, mert sütés közben megemelkedik. Előmelegített sütőben, 170 fokon 15-20 percig, tűpróbáig sütjük. A formában hagyjuk kicsit hűlni, akkor könnyebb kiszedni. Rácsra téve hagyjuk teljesen kihűlni. Tetejét porcukorral is megszórhatjuk.
12 szelet graham kekszet zúzz össze, ha nem fahéjas, akkor adj hozzá kb. egy teáskanál fahéjat. Keverd hozzá a felolvasztott vajat, majd a masszát simítsd el egy torta formában. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tésztához a hozzávalókat összegyúrjuk, és annyi tejet adunk hozzá, hogy ne legyen túl száraz a végeredmény. 2. A vajat a porcukorral alaposan kikeverjük, majd hozzáadjuk, a...
Elkészítési idő: 15 perc: Nehézség: Könnyű