1 dl méz
0,5 dl olaj
20-30 dkg "töltelék": mogyoró, mandula, aszalt gyümik, kókusz, banán chips, meg minden, amit szeretsz
170 fokra előmelegíted a sütőt
Összekeversz 1 dl mézet (én krém mézet szoktam, azzal még finomabb, de bármi jó), és 0,5 dl olajat (nagyon fincsi valami ízesítettel - dió, mogyoró, szezám, de a sima napraforgó is tök ok)
Összeforralod, míg homogén nem lesz.
Beleöntesz 20 dkg zabpelyhet (én a kisszeműt szoktam, de naggyal is jó), és összekevered.
Sütőpapírral bélelt tepsiben szétteríted, és kb 25 pecig sütöd, időnként megkeverheted, hogy egyenletesen piruljon, de az se baj, ha nem nyúlsz hozzá.
Amíg sül, összevagdosod a "tölteléket": mogyoró, mandula, aszalt gyümik, kókusz, banán chips, meg minden, amit szeretsz :) Én összesen 20-30 dkg-t szoktam beletenni, de ahogy tetszik :)
Megvárod, míg sütés után szépen kiszárad a zabpehely, és hozzáöntöd a "tölteléket".
Csokis változat:
Az olajba és mézbe megy kakaópor, fahéj és a kész müzlit narancsos csokival lehet összekeverni.
A hozzávalókat jól összekeverni. Majd golyókat formázni, zsemlyemorzsába forgatni, olajban kisütni. /Van, aki nem panírozza, csak kisüti, de én mindig beforgatom /
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat eldolgozni, az élesztőt belemorzsolni, összegyúrni és annyi tejet hozzáadni, hogy nokedli keménységű legyen (kb. 1,5dl). Hűtőbe rakni megkelni. Ha megkelt, olajos k...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű