00 gr friss spenót
300 gr ricotta
6 db. tojás
1 kis fej hagyma (lehet újhagyma is)
100 gr ementáli sajt
3 kanál parmezán sajt
Olívaolaj
Só
Bors
Főzzük a spenótot kb. 10 percig egy kevés sós vízben, ha kész csöpögtessük le, hagyjuk kihűlni, majd vágjuk egészen apróra. A felszeletelt hagymát pirítsuk meg egy kis olívaolajon, adjuk hozzá a spenótot és pár percig pároljuk együtt. Egy mély tálban verjük fel a tojásokat, keverjük bele a ricottát, aztán tegyük bele a parmezánt, a spenótot, az ementáli sajtot, sózzuk, borsozzuk és az egészet alaposan dolgozzuk össze. Öntsük bele egy sütőpapírral kibélelt kerek sütőtálba és süssük a rántottánkat 180 fokosra előmelegített sütőben kb. 35 percig.
hús+bors-->kisütöm. krumpli-->kisütöm. hagyma+bacon+petrezselyem+sajt-->dínsztelem. Mártás: por+tejszín+tojás s.-->csirkére+megsütöm :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az olajjal a zsemlemorzsát összekeverem és enyhén megpirítom. A túrót krumplinyomón áttöröm. A tojásfehérjéket egy csipet sóval keményre verem. A túrót összekeverem a tojássárgáj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű