2,7dl tej
15g friss élesztő
500g liszt
csipet só
80g cukor
1 cs. vaníliás cukor
2db tojás sárgája
60g olvasztott vaj
2 evőkanál kakaópor (cukrozatlan)
Tetejére:
1 db tojás
A tészta hozzávalóit a kakaópor kivételével összedolgozzuk. Készíthetjük kenyérsütőgéppel, konyhai robotgéppel, vagy akár kézzel is.
Ha összeállt a tészta, elfelezzük. Az egyiket cipóra formázzuk és enyhén belisztezve letakarjuk. A másikba beledolgozzuk a kakaóport. Ha szépen egyenletesen barna lett, szintén letakarva hagyjuk pihenni, amíg mindkettő kb. a duplájára kel. Közben átgyúrjuk egyszer.
Ha megkeltek, mindkettőt kinyújtjuk nagyjából egyforma kör alakúra. (nem baj, ha nem cm-re pontosan egyformák!)
A világos tésztára ráillesztjük a barnát, így együtt egy picit még nyújtunk rajta
Egy éles késsel vagy pizzavágóval tetszés szerint felcikkezzük, 8-ra ha nagyobbakat szeretnénk, 16-ra ha kisebbeket.
A cikkeket kintről befelé feltekerjük, így kis duci kifliket kapunk.
A kifliket sütőpapírral bélelt tepsire pakoljuk.
A sütőt 180 fokra bekapcsoljuk, amíg bemelegszik hagyjuk a kifliket ismét pihenni/kelni.
Majd egy kissé felvert tojással lekenjük őket és kb.20 perc alatt megsütjük.
Rácsra rakva hagyjuk kihűlni.
1. A hozzávalókat összekeverjük egy kevés sóval és annyi vízzel összegyúrjuk, amennyit felvesz, hogy jól formázható tésztát kapjunk. 2. 15 percig pihentetjük, majd 5 részre vágju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összedagasztani én géppel de lehet kézzel… akkor jó ha elválik a dagasztó falától és egy gomboccá válik, ha szükséges lehet vizet adni hozzá, ez mindig liszt függő kétszer 40 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
dagaszt, kemény tészta. 15 perc pihi. 20 felé oszt, gömbölyít. 15 perc pihi. Tésztagépen átenged. Felteker. kel 35-40 perc. Spiccel 240 fok 15 perc gőz,
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű