3-4 fej vöröshagyma,
1 kiló csirkehús
pirospaprika
só, bors, őrölt kömény,
étolaj,
egy zöldpaprika és egy paradicsom (vagy két-három evőkanál lecsó)
1,5-2 dl tejföl.
Két evőkanál olajon átkeverjük a földarabolt hagymát, megszórjuk fél kávéskanál őrölt köménnyel, pár csipet őrölt borssal, hozzáadjuk a csirkét, körbepirítjuk, aztán megszórjuk pirospaprikával, rögtön felöntjük fél bögre vízzel. Beletesszük a kicsumázott paprikát és a lehúzott héjú paradicsomot, megsózzuk, borsozzuk, és az elpárolgó vizet folyamatosan pótolva puhára pároljuk. (Nem szabad túl sok lének lennie rajta, éppen csak annyi vizet öntsünk rá, hogy oda ne égjen, de ne főjön bő vízben az étel!) Amikor a hús már majdnem puha, belekeverjük a tejfölt, és még 10-15 percig főzzük.
Rizzsel, nokedlivel vagy tésztával tálaljuk, de egy szelet friss kenyérrel is nagyon finom.
A zsemléket langyos vízbe beáztatom, majd alaposan kicsavarom és egy tálba teszem. A hagymát és fokhagymát apróra vagdalom, serpenyőben kevés olajon pirítom. Közben összevagdalom a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket összegyúrom majd az előmelegített sütőben nagy tepsiben fasírtba formálva megsütöm 50 percig 200 °-on.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Egy tálkába reszeld a fokhagymát, vágd egészen apróra a metélőhagymát, és tedd mellé, majd keverd hozzájuk a többieket. Csirkehúshoz ideális, a legfinomabb combfiléhez, ha rögtön a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű