: 2 egész tojást, 3 evőkanál mézet, 4,5 dkg zsírt, 1,5 evőkanál szódabikarbónát, 4 evőkanál tejet és 24 dkg kristálycukrot lassú tűznél folyamatosan keverve forralunk, míg karamell színű és habos lesz. Ezután hozzáadunk 72 dkg lisztet, még a tűzön összekeverjük, majd levéve kézzel összeállítjuk a tésztát. Négy lapot sütünk belőle. Egy-egy lapot 6-7 percig sütünk 180 fokon, a tepsi hátulján. Krém: 6 dl tejben megfőzünk 5 evőkanál búzadarát 2 vaníliás cukorral, majd teljesen kihűtjük. 30 dkg Ramát kikeverünk 20 dkg porcukorral, majd hozzáadjuk a tejbegrízt. A süteményt betöltjük: lap--krém-lap-baracklekvár-lap-krém-lap-csokimáz. Szeletelés előtt 1 éjszakát pihenjen.
10 percig állni hagyni hűtőbe 180 fokon 13 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A piskótához egy tálba összekeverjük az összevalókat kézi habverővel. ◾️180 C fokra előmelegített sütőben sütjük 15 percig. ◾️Ha kisült, még forrón feltekerjük bevizezett kon...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Végy elő egy mélyebb lábast, majd a liszt és a tojások kivételével mérj ki és tölts bele mindent, aztán gyújts alájuk és kezdd el kevergetni. Amikor elkezd forrni, adagold hozzá a...
Elkészítési idő: 150perc Nehézség: Könnyű