1kg gomba /lehet vegyesen/.
vöröshagyma, fokhagyma, 10 dkg szalonna,
pirospaprika, bors, kakukkfű, só.
Besamell mártáshoz: vaj, liszt és tej.
Először megpirítjuk a szalonát, /el is hagyható, de jó ízt ad neki/
A gombából pörköltet készítünk, majd késes robottal összeaprítjuk.
10 dkg vajon megmelegítünk 2 ek lisztet, /nem pirítjuk barnára/ és annyi tejet adunk hozzá, hogy inkább keményebb állaga legyen. Szerecseny dióval ízesítjük. És ha még kell hozzá só akkor adunk hozzá.
A gombakrémet apránként hozzáadagoljuk, gazdagíthatjuk még petrezselyem zöldjével.
Összekeverem, kanál segitségével golyónyi halmokat szedek ki, vizes kézzel megformázom, bő olajban sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szilikonos sütőpapírral kibélelünk egy 22 cm átmérőjű piskótakarikát. A sütőt előmelegítjük 180 C-ra, hőlégkeverés nélkül! A lisztet elkever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vízbe feltesszük a szilvát főnni, édesítőt teszünk bele, fahéjat,citromlevet. Mikor a szilva megfőtt 4 dl tejszín lightot elkeverünk passzírozott szilvával, és forró lével, majd a...
Elkészítési idő: 25 Nehézség: Könnyű