Hozzávalók a tésztához:
400 gr finom liszt
1 sütőpor
150 gr porcukor
250 gr margarin
4 tojás sárgája
1 kk citrom reszelt héja
1 ek tejföl
7-8 dkg darált piskóta vagy keksz
Töltelékhez:
4 tojás fehérje
3 doboz tejföl/ 180 gr, 14-16 százalékos
3 vaníliás cukor
1 ek kukorica keményítő
1 zacskó tejszínes pudingpor
A tésztához valókból gyúrunk sima tésztát majd ketté osztjuk. Mindkét tésztát becsomagoljuk folpackba, az egyiket 20 percre hűtőbe tesszük a másikat a mélyhűtőbe. 20 perc után kivesszük a hűtőből, elsodorjuk s 25x35 cm tepsibe helyezzük amit előtte olajoztuk, liszteztük. A tészta széleit egy kicsit felhúzzuk a tepsi oldalára, hogy ne follyon ki a töltelék s bele szórjuk a darált piskótát hogy a tészta ne nedveskedjen meg a tölteléktől.
Tejfölt, vaníliás cukrot, kukorica keményítőt, pudingport összekeverjük s hozzá adjuk a keményre felvert tojások fehérjét. Az egész masszát ráöntjük a tésztára. Kivesszük a fagyról a másik tésztát és rá reszeljük a töltelékre.
Előmelegített sütőbe helyezzük és 180 fokon kb. 35 percig sütjük.
Jó étvágyat a Kiályi sütihez
A tojásokat válasszuk ketté, a fehérjét tegyük egy tálba. A tojások fehérjéből a csipet sóval verjünk kemény habot, a hab akkor van kész, amikor kemény, és szép fényes. A tojássárg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tojásokat habosra keverjük a cukorral, hozzákeverjük az olajat és a tejet, majd a sütőporral elkevert lisztet is. Két részre osztjuk: az egyikbe belekeverjük a 2 evőkanál kaka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű