1 kg meghámozott sárgarépa,
2 db.nagyobb citrom,
édesítő ízlés szerint (eritrit, v stevia)
1 tasak 3X1-ben dzsemfix,ami édesítővel is készíthető!Lehet ilyet kapni!
A répát megpucolni,felkarikázni és feltenni főni annyi vizzel,ami bőven ellepi. Hozzátenni feladarabolva a megmosott citromok héját,Megpucolni a citromokat a fehér héjuktól, feldarabolni és a répához adni. Ha megfőtt, én krumpli törővel összetörtem, majd átturmixoltam,hozzátettem az édesítőt, az 1 cs.dzsemfixet, mégegyszer átrotyogtatni és közben folyamatosan keverni, óvatosan,mert pöfög. Majd üvegbe tölteni és hűlésig fejre állitani.
van amikor egy napig hagyom állni, és simán beteszem az üvegekbe..mars a kamrába.. ha sietős a dolog, nincs állásidő csak pár óra...akkor a csali megy az üvegbe, és a keletkezet le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Cukkini, padlizsán üvegben Olajas tartósítással más zöldségeket is eltehetünk, például cukkinit vagy padlizsánt, természetesen akkor, ha előzőleg a lecsóhoz hasonlóan hőkezelt...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Vasas Ildikó
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű