30 dkg cukkini (hámozott állapotban mérve, ez nekem egy 38 dkg-os cukkiniből jött ki), 16 g útifűmaghéj, 20 g kókuszzsír (szilárd állapotban mérve), 2 dl zabtejszín/paleózóknak cocomas, 2 cl kókuszecet, csipet só (egyéni ízlés szerint), kis csokor snidling.
A cukkinit hámozás után kockákra vágtam és pároló edényben megpároltam. Ha nincs párolóedény, meg is lehet főzni, csak én nem szeretem ha a vízben maradnak a vitaminok. A megpárolt cukkinit még melegen az aprítóba tettem, hozzáadtam az összes hozzávalót és krémesre turmixoltam. Megkóstoltam a só miatt, majd egy folpackkal kibélelt dobozba kanalaztam. A dobozt néhányszor óvatosan az asztallaphoz ütögettem, hogy jól tömörüljön és amikor kihűlt, betettem a hűtőbe egy éjszakára.
Uborkát hámozd meg, szeleteld, sózd. Hagyd állni majd nyomkodd ki a sós léből és tedd az ecetes lébe.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Főzd meg a tojásokat, vágd fel apró kockákra a kaliforniai paprikákat és az uborkát. Fogj egy őzgerinc formát (az enyém 10×31 cm-es) és béleld ki folpack-kal. Majd szépen pakold be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kevés vízzel öntetet keverünk az olajból, az ecetből, a kristálycukorból, a sóból, a borsból és az apró hagymakockából. A pontos arányokat ízlés szerint állítjuk be. Nálam így néz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű