1 sárgadinnye
különböző gyümölcsök,/ ami van otthon/
tejszínhab a díszítéshez
méz, vagy juharszirup esetleg fagylalt /ami van otthon/
őrölt fahéj /a tetejére szórni/
Ez tulajdonképpen egy gyümölcssaláta, melyet egy kivájt sárgadinnyében tálalunk.
A dinnyét és a többi gyümölcsöt megmossuk, a magokat eltávolítjuk.
A dinnyét félbevágjuk, a magok eltávolítása után a széleit kicakkozzuk, majd kivájjuk a gyümölcs húst.
Egy tálban az összes gyümölcsöt összekeverjük. Amennyiben, van otthon fagylalt, a dinnyekehelybe tegyünk néhány kanállal, majd szedjünk rá a gyümölcs keverékből annyit, amennyit a kehely magassága enged. Lehűtve tálaljuk!. Tálalásnál meglocsolhatjuk mézzel, esetleg juharsziruppal, megszórhatjuk fahéjjal és díszíthetjük tejszínhabbal.
Én fagylalt nélkül készítettem!
Összekeverni, ráönteni. Összekeverni tűzön addig, amíg az olaj ki nem válik.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A sajtot finomra reszeljük. A majonézt és a tejfölt összekeverjük, majd hozzáadjuk a reszelt sajtot. Hozzáadjuk az átpréselt fokhagymát és alaposan összekeverjük. Megízesítjük s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vöröshagymát félkarikákra szeleteljük, majd forró zsíron megfuttatjuk és rádobjuk a felszeletelt gombát, megsózzuk. Amikor már a gomba levet engedett felöntjük pici vízzel, hozz...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes