5 tojás
50 ml. olaj
50 ml. növényi tej
4 tk. diawellness édesítő 1:4
1 tk. sütőpor
70 gr. kókuszliszt
20 gr. tápióka keményítő
mazsola, 70 % étcsoki, stb. kinek mi fér bele
A tojást szétválasztom, a sárgáját a cukorral kikeverem, beleöntöm a olajat, tejet. majd a száraz hozzávalókat. Majd gyorsan a fehérjét, addig míg nem sűrűsödik a kókuszliszt. Nekem szilikonos formám van. alaposan kikenem vajjal.
Légkeverésesen sütöm 160 fokon, a végén letakarom a tetejét hogy ne égjen meg. kb. 30-40 percet sütöm.
Teával fogyasztom, kalács helyett.
Ha valaki nagyon akar spórolni a ch. akkor nem muszály bele tenni a tápióka keményítőt, akkor 10 ml. kevesebb tej kell. Én beleteszem, mert jobb lesz az állaga.
Elkészíthető hosszúkás kenyérsütő formába is.
Azt szeretném megjegyezni, hogy az állagán az is változtat, hogyha finom lisztszerű a kókusliszt, vagy picit darabos.
A tojássárgákat habosra keverjük a cukor egy részével, a vaníliás cukorral, kevés sóval. A vajat és a csokoládét külön vízfürdő felett felolvasztjuk. A tojásfehérjékből kemény hab...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Elkészítés: Az összemorzsolt élesztőt a langyos tejben a mokkáskanál cukorral felfuttatjuk. Egy tálba szitáljuk a lisztet és a puha, szobahőmérsékletű vajjal alaposan összedolgo...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Közepes