kg sárgarépa
3 db citrom
i1 kávés kanál őrölt gyömbér
1,5 kanál cukorhelyettesítő (eritritol és stevia) alapú,de ez tényleg intenzív vigyázni kell vele mert édes!!!
Sárgarépát megpucoltam karikára vágtam,annyi vizet öntöttem rá ,hogy ellepje éppen,beletettem a gyömbért,ciromhéját reszeltem bele,utána megpucoltam a citromot a fehér héjától, össze vágtam apróra, a levével együtt bele raktam.
Addig főztem míg a répa megpuhult,utána kézi mixerrel össze turmixoltam, bele raktam az édesítőt még azzal is összekevertem, és visszatettem a tűzhelyre egyet rottyant és ment az üvegekbe!
az üveg tetejére 1.5 deci rumot öntünk és az üvegeket kistányérral lefedve napra tesszük.....amikor a cukor teljesen felolvadt lekötjük..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A málnát gondosan átválogattam,átmostam és szűrőben lecsepegtettem.Főzőedényben felfőztem és hozzáadtam a cukorral elvegyített dzsemfixet,5 percig zubogva főztem.Tiszta,csírátlanít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almát meghámozom és szeletekre vágom (én 8- ba vágtam) és rányomom a citrom levét pici vizet öntök hozzá és főni teszem.Mikor puhára főtt össze turmikszolom . A rebarbarát megp...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz