50 dkg graham liszt
20 dkg fehér búzaliszt (azért kell bele, hogy az állaga könnyebb legyen)
4-5 dl tej
3-4 evőkanál nyírfacukor vagy más természetes édesítőszer
1 kávéskanál só
5 dkg élesztő
2 dl olaj
vanília aroma
fahéj
citrom leve és héja
KRÉM
10 dkg olvasztott vaj
3 evőkanál holland kakaó (más kakaó is jó a lényeg, hogy ne cukrozott legyen)
5-6 evőkanál édesítő (nyírfacukor, ha bírod)
rum
fahéj
vanília aroma
A lisztet egy zárható tálban vagy konyharuhával lefedve kb. 15 percre 50 fokos sütőbe tesszük. Ezalatt a langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt. Ha a liszt már kézmeleg a hozzávalókat jó alaposan összegyúrjuk. Egészen lágy tésztát kell kapnunk, ami ragad a kezünkhöz, különben kemény lesz miután megsült. 30-40 percig szoktam keleszteni, de úgyis látszik rajta, amikor már többszörösére nőtt. (A nyári kánikulában pillanatok alatt kinőtte a tálját). Annak függvényében, hogy kisebb vagy nagyobb süteményeket akarunk, 4 vagy 6 kis gombócba szedjük a tésztát, és pici olajjal kikent tálcára tesszük. Én 6 db-ot szoktam. Ismét kb. 30 perc kelesztés következik.
Tehát van fél óránk elkészíteni a krémet. Ha túl korán készíted el, a vaj megszilárdul benne és nem fogod tudni kenni.
Az olvasztott vajba még forrón elkezdjük belekeverni a kakaót, édesítőt, rumot, fahéjat, vaníliát. Ha már csomómentes, kezdhet hűlni.
Ha a gombócok (bucikák) már újra megkeltek, vékony kör alakú lapocskákat nyújtunk belőlük. Kb. 30-40 cm átmérőjűeket. A kinyújtott lapot megkenjük a massza 1/3-ad részével, és ráteszünk egy másik lapot. Ezt pár percig hagyjuk pihenni (így kevésbé fog kifolyni a krém tekerés közben). Ha van elég helyünk, elkészíthetjük addig a másik két adagot is. Mint a pizzát, 8 szeletre vágjuk mondjuk pizzavágóval, vagy éles késsel. A szélesebbik végénél fogva egyesével feltekerjük.
A tetejét tojással megkenhetjük, ettől szép fényes lesz. 24 db készül ebből az adagból.
1 db süti (8 dkg) kb. 23 g szénhidrátot tartalmaz.
Az élesztőt ne, futtassuk,hanem csak langyos tejbe eláztassuk kevés cukorral.A többi hozzávalóval jól kidolgozzuk,gyorsan de alaposan.Hüvös helyen pihentessük 15-20 percet. A tész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tej,víz,cukorélesztő futtatni, hozzá margarin,tejföl,majd liszt,só. Dagasztani. 1 órát keleszteni. Lágy levegős tészta. 8 felé osztani,ujjnyi vastag hosszú hengerré nyújtani.Perec...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Külön edényben keverjük össze a száraz és folyékony hozzávalókat, majd öntsük őket egybe és gyúrjuk össze. Pihentessük a tésztát 5 percig. Ezután gyúrjuk át a tésztát bambuszro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű