Felöntő léhez kell::::
1,5 l víz,,,,35 dkg cukor,,,10 dk só,,,1 kk. borkénpor,,,,1 kk benzoát,,,,1kk szódabikarbóna 2 dl 20%-os ecet.
Ezeket jól összekeverjük,és az üvegben lévő uborkára öntjük,
Tormát,babérlevelet,szemes borsot,mustármagot,és koriander magot szoktam fűszerként bele rakni. Aztán ráborítok egy kis tálkát az üvegre,majd másnap kötöm le,és mehet a helyére.
1.Az uborkákat jó alaposan megtisztítom, majd levágom a végeit. 2. 3-4 helyen hosszában bevágom az uborkákat, így belül is szépen átjárja majd a sós víz. 3. A befőttesüveg aljá...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Az uborkákat megmossuk, a végeit levágjuk, és bevagdossuk. A fokhagymagerezdeket megpucoljuk. A tormát meghámozzuk, a szárát pedig 1 cm vékony hasábokra vágjuk. Elkészítjük a s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű