krumpli,
liszt,
só,
hagyma,
olaj
A krumplit meghámozzuk, majd enyhén sós vízbe feltesszük főni. Mikor megfőtt, anélkül, hogy leöntenénk róla a vizet, összetörjük, majd visszatéve a tűzre, annyi lisztet dolgozunk fakanállal bele, hogy jó kemény masszát kapjunk.
Folyamatosan dolgozni kell a fakanállal, véletlen se égjen oda, és apránként dolgozzuk a lisztet, nehogy csomós legyen. A vöröshagymát bő olajban megfonnyasztjuk, majd kanalunkat ebbe mártva, a masszából “szilvákat” formálunk, és serpenyőben megpirítjuk mindkét felét.
Az összetevőket összegyúrjuk, 10 percre állni hagyjuk. Ez idő alatt elő lehet készíteni a feltéteket. Szafi Fitt bambuszrostliszttel megszórt deszkán kinyújtjuk a tésztát és sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
tojás-cukor-só->mixerrel összekeverem-citrom-tejfől-túró-liszt-szódab.->Muffin formába-sütöm :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Villával összetörtem az édesburgonyát, belekavartam a tojássárgáját, liszteket, fűszereket, és a kockázott szalonnát. Kerek szilikonformába tettem, tetejére még szalonnát rakosgat...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű