krumpli,
liszt,
só,
hagyma,
olaj
A krumplit meghámozzuk, majd enyhén sós vízbe feltesszük főni. Mikor megfőtt, anélkül, hogy leöntenénk róla a vizet, összetörjük, majd visszatéve a tűzre, annyi lisztet dolgozunk fakanállal bele, hogy jó kemény masszát kapjunk.
Folyamatosan dolgozni kell a fakanállal, véletlen se égjen oda, és apránként dolgozzuk a lisztet, nehogy csomós legyen. A vöröshagymát bő olajban megfonnyasztjuk, majd kanalunkat ebbe mártva, a masszából “szilvákat” formálunk, és serpenyőben megpirítjuk mindkét felét.
A cénametéltet megfőzzük. 3 tojássárgáját a cukrokkal habosra keverjük.Hozzáadjuk a mazsolát, a tejfölt és a túrót. Belekeverjük a tésztát és a felvert tojásfehérjét. Egy tepsit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Fél dl langyos tejben elkeverjük a cukrot és az élesztőt, majd letakarva, langyos helyen fölfuttatjuk. Vigyázzunk, hogy a tej valóban langyos (és ne meleg!) legyen, mert az élesztő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű