Rostos multivitamin ital (házi KUBU) készült télire! Fillérekből! Kisgyerekek örömére, bár sok felnőtt - köztük én is :) - szereti!
Recept: kb. 80 dkg sütőtök (én egy nagyobb felét tettem bele), 60-70 dkg sárgarépa, 2-3 db alma, 2 citrom leve, ízlés szerint cukor.
Mindent meghámoztam, majd kockáztam egy fazékba. Belecsavartam a 2 citrom levét. Ezután felengedjük vízzel, és elkezdjük főzni, de csak annyira, hogy épp megpuhuljon minden. Ezután botmixerrel homogenizáljuk, és pótoljuk az elpárolgott vizet, kicsit főzzük még. Ekkor lehet kóstolni, a sűrűségét és az édességét beállítani. Én kb. 10 dkg cukrot raktam az egészhez, bár ha csak saját részre készült volna, akkor azt sem teszem bele. Forrón, sterilizált üvegekbe töltöm, légmentesen lezárom, majd szárazdunsztban pihen 1 napot! Finom (-abb, mint a bolti), egészséges ital! Felbontás előtt felrázandó! Utána viszont ízlés szerint akár tovább is hígítható. Ebből a mennyiségből nekem 6,5 üveggel lett! Mindezt kb. 250 Ft-ból!!! :) Ebből tuti csinálok még!
A málnaturmixhoz a fagylaltot, a tejet és a málnát összeturmixoljuk az édesítőszerrel. Magas falú, lehetőleg hűtött pohárba töltjük, tejszínhabbal díszítve azonnal kínáljuk. (Aki n...
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
A vizet pálinkával felmelegítjük. Elkeverjük benne a cukrot, vaníliás cukrot és az aromát. Ha lehül üvegbe/üvegekbe töltjük és hűtve fogyasztjuk.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
turmixolni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű